Укрупнення районів: як обговорювали нову модель Харківщини

Январь 24, 2019

Обговорення нового адміністративно-територіального устрою Харківщини тривають. 22 січня у Харкові відбулася друга зустріч робочої групи, на якій розглядали процес укрупнення районів та можливі конфігурації. Які аргументи «за» і «проти» висувають самоврядовці області, що пропонують брати до уваги фахівці та чому укрупнення районів необхідне для подальшого процесу децентралізації – у матеріалі «СК».

Як розповів перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, група пропонує створити в області дев’ять районів. Це Валківський, до складу якого пропонують приєднати місто Люботин, а також Коломацький, Богодухівський та Краснокутський райони. Другий район – Дергачівський, у який планується віднести, окрім Дергачівського, Золочівський район.

Третій з напрацьованих районів – Зміївський, у склад якого пропонують віднести місто Первомайський та Первомайський, Нововодолазький райони. Ще один район – Ізюмський. Сюди фахівці пропонують віднести місто Ізюм і Балаклійський, Борівський райони. До наступного, Красноградського району, мають увійти Зачепилівський, Сахновщинський, Кегичівський райони.

До пропонованого Куп’янського району – місто Куп’янськ і Дворічанський, Шевченківський райони. У Лозівському районі експерти бачать місто Лозова, а також Близнюківський та Барвінківський райони. Окрім вищезгаданих, пропонується залишити Харківський район, до якого ввійде місто Харків. Останній – дев’ятий – Чугуївський район, він має об’єднати Чугуїв, Вовчанський, Великобурлуцький, Печенізький райони.

– Це не остаточний варіант укрупнення, і ми маємо обговорити та врахувати всі пропозиції. Ми ж у своєму баченні враховували фактор збалансованості як демографічних, географічних, так і економічних, історичних, культурних та логістичних особливостей районів, – зазначив Микола Тітов.

Більше новин дивіться на сайті odessayes.com.ua 

Рассказать о статье