Лекторій «Калейдоскоп» – інтелектуальний проект OpenStudy

Зовім нещодавно, команда OpenStudy запустила свій інтелектуальний проект – серію лекцій Калейдоскоп. В планах зробити щомісячний лекторій за участі спікерів, які збагачують мистецтво, науку та бізнес новими ідеями та баченнями.

Однією з особливостей проекту є об’єднання лекцій у тематичні цикли – щоразу присвячені актуальній та унікальній темі. Перший цикл ми вирішили присвятити Києву. Але поглянути на нього з різних точок зору. Так, ніби через калейдоскоп.

Багатьох людей, мабуть, дивує подібна назва проекту. Але у назві лекторію закладена глибинна ідея проект, яка «вистрілила» після прочитання однієї статті. Калейдоскоп – пристрій, що активізує та розвиває уяву та творче мислення. Принцип його дії яскраво описує Річард Фейнман:

«Калейдоскоп – інструмент, який дизайнери іноді використовують для пошуку нових моделей. Він складається з маленьких шматочків кольорового скла всередині, які під час споглядання поєднуються всередині у різноманітні геометричні візерунки. Кожне зміщення скелець під час повороту рукоятки поєднує їх у абсолютно нові структури, відкриває нові незвичайні картини. Математичні варіанти нових комбінацій в калейдоскопі величезні, їх кількість зростає зі збільшенням скляних елементів в ньому».

Ми об’єднали лекції у тематичні цикли для того, щоб розглянути якомога детальніше кожну тему, через різні погляди – ми це називаємо «калейдоскопічним поглядом». Запрошуємо і Вас щонайменше один раз в місяць поринути в атмосферу знань, ідей та нових бачень.

ПРОГРАМА

2 серпня 19:30

Лекція «Київський ландшафт: від природи – до культури»

Йтиметься про природний ландшафт, краєвид як основу формування особливої ментальної та культурної системи координат, специфічно київської культури.

Лектор: києвознавець та екскурсовод Владислава Осьмак.

ОН-ЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ


Он-лайн трансляція зустрічей лекторію «Каледоскоп» стала можливою завдяки нашому партнеру – BeTV.

Трансляція, також, буде проводитись на майданчиках партнерів лекторію: Свідомо, Платформа, BeTV, TVi та Inspired.


 

5 серпня 16:00

Лекція «Унікальні історії про мости Києва»

Будуть говорити про те, як Дніпро впливає на зведення мостів, як будувались найвідоміші мостові переправи та модернізацію мостобудівництва.

Лектор: екскурсовод проекту «Захоплюючий Київ» Валерій Лисенко.

ОН-ЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ


Он-лайн трансляція зустрічей лекторію «Каледоскоп» стала можливою завдяки нашому партнеру – BeTV.

Трансляція, також, буде проводитись на майданчиках партнерів лекторію: Свідомо, Платформа, BeTV, TVi та Inspired.


 

9 серпня 19:30

«Мистецтво та ініціатива – синергія перетворення міського простору на прикладі проектів KievFashionPark та парків світу»

Лектор розповість про ідею заснування в Києві скульптурного парку, про іноземний досвід перетворення міста та майбутні плани проекту KievFashionPark.

Лектор: мистецтвознавець, куратор проектов KievFashionPark Любава Іллєнко.

ОН-ЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ


 

12 серпня о 19:00

«Urban Exploration: інша сторона міста»

Владислав розповість про свої пригоди під землею та на висоті, невідомі місця Києва та особливості Urban Exploration в країнах СНД.

Лектор: дигер та руфер, автор блогу Генерал Космосу Владислав Вознюк.

ОН-ЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ


 

16 серпня 19:30

«Як розвиток велоруху впливає на міський простір»

Будуть говорити про велорух як елемент трансформації міста, необхідні елементи міського простору для зручності велосипедистів та іноземний досвід впровадження велоініціатив.

Лектор: велоактивістка та координатор Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко

ОН-ЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ


 

19 серпня 16:00

«Центральність та публічність: ситуація української столиці»

Лектор розповість про знелюднення центру Києва, про модифікацію історичного центру Києва в пострадянське Сіті та як це сприймають городяни.

Лектор: викладачка факультету соціології КНУ імені Тараса Шевченка, к.соц.н., доцентка Людмила Малес.

ОН-ЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ


 
На першу серію лекцій “Київ: традиційний, мистецький та альтернативний” можна зареструватися за посиланням. Серія лекцій буде поповнюватися, а тому радимо слідкувати за оновленнями у нашій спільноті у Facebook.

Всі лекції проходять в букарні “Бабуїн” (вул. Комінтерна, 10).