Які професії слід очікувати через 10 років

У 1945 році, коли на Манхеттені більш ніж 15.000 ліфтерів та обслуговуючого персоналу страйкували, Нью-Йорк зупинився. Бізнес-центри припинили роботу на тиждень, в результаті чого мер міста Фьорелло Ла Гуарді (Fiorello LaGuardia) відчайдушно закликав страйкарів повернутися до роботи. Сьогодні, звичайно, ліфтери є однією з професій-жертв автоматизації, поряд з друкарями і телефонними операторами. Хоча передчасними є побоювання, що роботи замінять людей на робочих місцях.

Ми все ще не повністю живемо в «Sіngularity» Рея Курцвейла (Ray Kurzweil) – світі, де люди все більше користуються цифровими і автоматизованими технологіям – але ми до цього прямуємо: багато робочих місць, які ми вважаємо типовими скоро зникнуть, натомість з’являться інші, які сьогодні викликають подив. Представляємо Вашій увазі п’ять професій, що можуть стати неактуальними вже в найближчому майбутньому, та професії, які можуть їх замінити.

Маркетолог Аналітик даних

Кожну хвилину користувачі YouTube завантажують 48 годин відео, користувачі Facebook обмінюються 684478 одиницями контенту, а Google отримує 2 мільйона запитів для пошуку, як зазначає компанія Domo. Оскільки даних стає все більше, то все менше людей необхідно для збору інформації, і все більше – для її аналізу і з’ясування цінності матеріалів, що зберігається в мільярдах терабайт. Деякі з найпрестижніших та найбільш оплачуваних робіт в найближчі 10 років будуть належати інтернет-статистам і збирачам необхідних даних, людям, які не тільки збирають цифри, але й вміють аналізувати їх, формуючи закономірності для прийняття бізнес-рішень.


Представник:

Andrew Pole, статистик в Target, професіонал у сфері передбачення поведінки споживачів.

Санітар Медичний «roboticist»

З кожним роком все популярнішим стає використання роботів в медицині. Японія є лідером в сфері розробки роботів для догляду за літніми людьми, кількість яких невпинно зростає, крім того розробляються реабілітаційні та терапевтичні роботи від Honda і Toyota. Спеціалісти у сфері медицини, що вміють працювати з роботами, будуть необхідні для проектування, будівництва та експлуатації цих пристроїв, що замінять людей і забезпечать більш кваліфіковану допомогу пацієнтам.


Представник:

Catherine Mohr, директор з медичних досліджень в Intuitive Surgical, який розробляє роботів, що застосовуються під час операцій.

Асистент Освітній технолог

У той час як державні університети у багатьох країнах страждають від нестачі фінансування, вища освіта в цілому є сектором, що швидко розвивається: 170 мільйонів людей навчалися у вищий навчальних закладах в 2009 році, на 160 відсотків більше, ніж у 1990 році. Освіта в Інтернеті, цільовою аудиторією якої раніше вважалися лише ті, хто не зміг потрапити в коледж, розвивається швидкими темпами. Програмісти та освітні технологи будуть необхідні для розробки онлайн-курсів, які забезпечать цікаве навчання у віртуальному світі. Беручи за приклад Udacity і OpenCourseWare, з’являються все нові й нові освітні платформи, що потребують модерування, залучення студентів. Радійте! Дні професорів, які бубонять щось в лекційних залах майже закінчилися.


Представник:

Salman Khan, засновник популярної, безкоштовної освітньої платформи Khan Academy, на якій розміщено більше 3000 відео (від основ алгебри до Французької революції).

Майстер на будівництві Смарт-інженер

Обсяг будівельної індустрії складає більше $ 7 трлн в світі, і він зросте до 12 трильйонів доларів до 2020 року, оскільки буде розвиватися ринок нерухомості в Китаї, Індії, Латинській Америці та на Близькому Сході. Нові транспортні системи – від машин без водіїв до поїздів на магнітних подушках – вимагають застосування оновленої інфраструктури. У розвинених країнах міські центри будуть модернізовані або заміщені – новими технологіями та матеріалами. А з розвитком «розумних будинків» нові типи інженерів, проектувальників і будівельників будуть необхідні, щоб встановлювати цифрові технології в наших будинках.


Представник:

Sebastian Thrun, який керував розробкою Google self-driving car.

Екскурсовод Космічний навігатор

На сьогодні майже нема такого місця на землі, куди б ви не змогли дістатися на літаку або кораблі. Оскільки космічні перегони не припиняються, то подорожі над атмосферою Землі скоро не будуть привілеєм лише космонавтів (або мільйонерів). Федеральне авіаційне управління США прогнозує, що протягом наступних 10 років космічний туризм стане індустрією на мільярд доларів. Virgin Galactic має більш ніж 500 бронювань для суборбітальних польотів, які планується розпочати вже в наступному році. А компанія Bigelow Aerospace збирається відкрити космічний готель вже в 2016 році. Це може прозвучати як щось з роману Айзека Азімова, але якщо є одна річ, яку ми знаємо про майбутнє, то це те, що скрізь, куди фахівці і технологи йдуть, письменники-фантасти вже були.


Представник:

Richard Branson, засновник Virgin Galactic, першої компанії з космічного туризму.